فوتبالیت آنلاین / پایان رویایی در کار نبود. ونگر بیست و دومین و آخرین فصل حضورش در آرسنال را بدون جام ترک می‌کند. او به مانع سخت اتلتیکو مادرید خورد تا جای خالی یک جام اروپایی در ویترین افتخاراتش خالی بماند.


ونگر از شکست در فینال لیگ قهرمانان ۲۰۰۶ به‌عنوان بزرگترین حسرت دوران مربیگری‌اش نام می‌برد، ولی این بار در لیگ اروپا، جام کوچکتر قاره حتی به فینال نرسید. پس از تساوی یک بر یک بازی رفت در لندن، آرسنال در اسپانیا یک بر صفر شکست خورد و ونگر شاهد شادی سیمئونه، سرمربی محروم حریف در جایگاه ویژه بود.


سناریوی بازی همان چیزی بود که همه انتظار داشتند. نتیجه بازی رفت باب میل اتلتیکو بود و در بازی برگشت می‌توانست فوتبال دفاعی مورد علاقه‌اش را اجرا کند. آرسنال بازی را در اختیار داشت، ولی حملاتش در آخرین نقطه به مانع سخت بلوک دفاعی میزبان به رهبری گودین برخورد می‌کرد. لاکازت در محاصره مدافعان اتلتیکو تنها بود و هافبک‌های آرسنال حمایت کافی از او نداشتند. در عوض اتلتیکو هر بار آرایش دفاع هندبالی‌اش را ترک می‌کرد و باز می‌شد و ضدحملات خطرناکی داشت. روی یکی از همین توپ‌ها بود که دیه‌گو کاستا با پاس گریزمان تک به تک شد و در آخرین ثانیه‌های نیمه اول دروازه اوسپینا را باز کرد. غفلت خط دفاع آرسنال در این صحنه یادآور گلی بود که این تیم در اواخر بازی رفت دریافت کرد. این بار فاصله به‌یرین، مدافع راست تیم با مدافعان میانی به قدری زیاد بود تا کاستا فضای ایده‌آلش را به دست آورد.


آرسنال ۴۵ دقیقه برای جبران فرصت داشت، ولی در نیمه دوم هم نتوانست به گلی که لازم داشت برسد. مخیتاریان، آخرین برگ ونگر برای تغییر شرایط بازی بود. او بعد از ورود به زمین مهم‌ترین خطر تیمش در این دقایق را به‌وجود آورد، ولی شوت او با فاصله کمی از بالای دروازه بیرون رفت. آرسنال بعد از این ناکامی قطعا حسرت بازی رفت را می‌خورد که پس از ده نفره شدن دقیقه ده اتلتیکو نتوانست کار را تمام کند و حتی در دقایق پایانی برتری‌اش را از دست داد.


ونگر بعد از این شکست غمگین‌ترین فرد حاضر در ورزشگاه واندا متروپولیتانو بود و به خبرنگاران گفت: «خیلی خیلی تلخ بود. خیلی ناراحتم که آرسنال را با این حذف ترک می‌کنم. مدتی زمان می‌برد تا با این اتفاق کنار بیایم. بعد از آن تصمیم می‌گیرم که در آینده چه کار کنم. فعلا برنامه‌ای ندارم.»


ونگر اضافه کرد: «من هم مثل تیم خیلی ناراحت و حتی عصبانی هستم. وقتی شما برای ۱۸۰ دقیقه چنین نمایشی دارید، تحمل حذف دشوار است. ما در یک سوم پایانی چیزی کم داشتیم. اگر موقعیت‌های ما در دو بازی را ببینید، عصبانیت حداقل واکنشی است که می‌توانیم داشته باشیم.»


سرمربی آرسنال درباره عملکرد حریف هم گفت: «به اتلتیکو تبریک می‌گویم و در فینال برای‌شان آرزوی موفقیت می‌کنم. برنده این بازی مدعی اصلی قهرمانی در فینال خواهد بود. آنها تیم باهوشی هستند که خیلی خوب دفاع می‌کنند. گودین پنج، شش سانتر را با جایگیری عالی‌اش قطع کرد. آنها مدافعان فوق‌العاده‌ای دارند.»


سیمئونه: تاریخ‌ساز شدیم


دیگو سیمئونه، سرمربی اتلتیکومادرید که به خاطر اخراج در دیدار رفت، از روی سکوها بازی را تماشا می‌کرد، معتقد است که تیمش با صعود به فینال لیگ اروپا در ورزشگاه جدید، واندا متروپولیتانو موفق به تاریخ سازی شده است. سرمربی آرژانتینی یک بار توانسته اتلتیکو را به قهرمانی لیگ اروپا برساند و دو بار با تیمش به فینال لیگ قهرمانان رسیده، ولی این نخستین صعود اتلتیکو به فینال پس از انتقال به ورزشگاه جدید است.


او گفت: «تاریخ با چنین بازی‌ها و چنین ورزشگاه‌هایی ساخته می‌شود و با چنین بازی‌های بزرگ و چنین پیروزی‌های بزرگی همراه می‌شود. اتمسفر و جو بازی را به خوبی حس کردم. هواداران در تمام گام‌ها با ما بودند، می‌دانستند که تیم به آنها نیاز دارد و این یکی از بزرگترین نوشته‌های ما در برگ کتاب تاریخ متروپولیتانو خواهد بود.»


سیمئونه اضافه کرد: «خیلی خوشحالیم که به فینال رسیده‌ایم، پس از آخرین فینالی که به آن رسیده بودیم، واقعا دوست داشتیم یک بار دیگر در یک فینال ظاهر شویم. تیم ما هفته پیش واکنش خیلی خوبی داشت، آنها را دچار مشکل کرد هر چند که یان اوبلاک هم بازی فوق‌العاده‌ای انجام داد ولی از اتفاقاتی که در این بازی‌های بزرگ، در این شب‌های بزرگ رخ می‌دهد این است که بازیکنان بزرگ خود را نشان می‌دهند و تیمشان را هم سطح خودشان می‌کنند. این هفته خیلی خوب کار کردیم و با حس و حالی بسیار خوب پا به این دیدار گذاشتیم.»


 

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای فوتبالیت محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.