فوتبالیت آنلاین / لیورپول با رقم درخواستی رم برای آلیسون موافقت کرد و دروازه‌بان ملی‌پوش برزیلی با ۷۵ میلیون یورو (۶۶٫۹ ملیون پوند) راهی آنفیلد شد. این بالاترین رقم برای انتقال یک دروازه‌بان است که رکورد قبلی متعلق به انتقال ادرسون به منچسترسیتی در سال ۲۰۱۷ (۳۴٫۷ میلیون پوند) را می‌شکند.


بعد از اشتباه بزرگ لوریس کاریوس در فینال لیگ قهرمانان، آلیسون ۲۵ ساله به یکی از اهداف اصلی لیورپول تبدیل شد، هرچند یورگن کلوپ تا هفته گذشته به حمایت از دروازه‌بان هموطنش ادامه می‌داد.


آلیسون در سال ۲۰۱۶ با رقم ۸ میلیون یورو از اینترناسیونال برزیل به رم پیوست و ۶۴ بار برای این تیم به میدان رفت که شامل ۱۷ کلین‌شیت می‌شود. او یکی از سه دروازه‌بان پنج لیگ برتر اروپاست که فصل گذشته بیش از ۲۵ بازی داشته و بیش از ۸۰ درصد مهار داشته است.


او دروازه‌بان اصلی برزیل در جام جهانی بود و در هر پنج بازی این تیم به میدان رفت. انتقال آلیسون به لیورپول نهایی شده، هرچند هنوز طرفین باید بر سر دستمزد او توافق کنند.


گزینه اصلی رم برای جانشینی آلیسون، رابین اولسن است که در جام جهانی دروازه‌بان اصلی سوئد بود و نمایش خوبی داشت. او عضو کپنهاگن دانمارک است.


فروش آلیسون با انتقادات بخشی از هواداران روبرو شده، ولی مونچی، مدیر ورزشی رم مدعی شد که این انتقال به معنی جاه‌طلب نبودن باشگاه نیست: «وقتی پیشنهاد خوبی وجود دارد، باید آن را سبک سنگین کنید. ما همه جوانب را در نظر گرفتیم و تصمیم گرفتیم با لیورپول وارد مذاکره شویم.


 

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای فوتبالیت محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.