فوتبالیت آنلاین / یوونتوس چهار بار در فینال جام حذفی با میلان بازی کرده که سه تای آنها را برده. در سال ۱۹۴۲ فینال به صورت رفت و برگشت بود و یوونتوس در ضربات پنالتی قهرمان شد. در سال ۱۹۷۳ که فینال تک بازی شده بود، میلان در ضربات پنالتی قهرمان شد. در سال ۱۹۹۰ دوباره بازی به صورت رفت و برگشت برگزار شد که در تورین بدون گل مساوی شد و در میلان، یووه با یک گل به پیروزی رسید. آخرین فینال دو تیم دو سال قبل بود که بازی در ۹۰ دقیقه گل نداشت اما در دقیقه ۱۰۸ آلوارو موراتا به زمین رفت و دو دقیقه بعد گل قهرمانی یوونتوس را در المپیکو به ثمر رساند.


یوونتوس از مرحله یک‌هشتم‌نهایی وارد جام حذفی شد و با ۲ گل پائولو دیبالا و گونسالو ایگواین، میهمانش جنوا را از پیش رو برداشت. در مرحله بعد در شهرآورد تورین با گل‌های داگلاس کاستا و ماریو مانجوکیچ یک پیروزی ۲ بر صفر دیگر رقم خورد. در بازی رفت نیمه‌نهایی، یوونتوس با گل میرالم پیانیچ، میزبانش، آتالانتا را شکست داد در دیداری که جان‌لوییجی بوفون پنالتی پاپو گومز را گرفت. پیانیچ زننده تنها گل بازی برگشت هم بود.


میلان هم از مرحله یک‌هشتم‌ نهایی وارد شد و با سه گل سوسو، آلسیو رومانیولی و پاتریک کوترونه هلاس ورونا را از پیش رو برداشت. در یک‌چهارم‌نهایی شهرآورد میلان برگزار شد که با گل دقیقه ۱۰۴ کوترونه، روسونری به نیمه‌نهایی رفت. در این مرحله با لاتزیو، فینالیست سال قبل روبه‌رو شدند و دو بازی رفت و برگشت بدون گل شد و در نهایت، میلان در ضربات پنالتی فینالیست شد.


آمار


* یوونتوس با ۱۲ قهرمانی پرافتخارترین تیم جام حذفی ایتالیا است.


* آخرین بازیکن یوونتوس که در یک فینال جام حذفی دو گل زده، میشل پلاتینی در سال ۱۹۸۳ بوده. سرجینیو تنها بازیکن میلان است که در سال ۲۰۰۳ این کار را برای تیمش انجام داده.


* یوونتوس در ۲۴ بازی جام حذفی با میلان ۱۰ برد، ۷ تساوی و ۷ باخت دارد اما در ۱۱ بازی آخرش نباخته.


* یوونتوس در ۱۵ بازی آخر با میلان در رقابت‌های مختلف ۱۴ بار موفق به گلزنی شده.


* یوونتوس و میلان در مسیر رسیدن به فینال گلی نخورده‌اند.


* هیگواین در شش بازی آخرش در جام حذفی ایتالیا ۵ گل زده. دیبالا در چهار بازی آخر با میلان در رقابت‌های مختلف ۳ گل زده و ۲ پاس گل داده. نیکلا کالینیچ هم در شش بازی آخرش با یوونتوس سه گل زده.


داماتو، داور فینال


آنتونیو داماتو داور فینال امشب جام حذفی ایتالیا بین یوونتوس و میلان است. این چهارمین دیدار دو تیم است که داماتو قضاوت می‌کند، در سه تای قبلی میلان دو برد داشته. یکی از پیروزی‌های میلان در سوپرجام فصل قبل بود که آنها در ضربات پنالتی، بانوی پیر را شکست دادند. .

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای فوتبالیت محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.