فوتبالیت آنلاین / اتلتیکو مادرید آخرین مانع سر راهش، مارسی را هم کنار زد و قهرمان لیگ اروپا شد. تیم اسپانیایی فینال لیون را ۳ بر صفر برد تا پس از شش سال قهرمانی در دومین جام قاره را تکرار کند.


پیش از فینال پیش‌بینی می‌شد که اتلتیکو شانس بیشتری برای قهرمانی داشته باشد، با این حال مارسی شروع بهتری داشت و در دقیقه ۱۲ ژرمن با اوبلاک  تک به تک شد، ولی ضربه‌اش را با بی‌دقتی بیرون زد.


مارسی تا دقیقه ۲۱ برتری نسبی داشت، ولی یک اشتباه مرگبار به اتلتیکوی زهردار فرصت داد به گل برسد. انگیسا پشت محوطه جریمه پاس مانداندا، دروازه‌بان تیم را نتوانست کنترل کند تا گریزمان تک به تک شود و توپ را استادانه به تور دروازه برساند.


شوک دوم به مارسی خروج دیمیتری پایت، فوتبالیتیتان تیم در دقیقه ۳۲ بود. پایت که هفته گذشته مصدوم بود و در لحظه آخر به بازی رسیده بود، دوباره آسیب دید و مجبور شد زمین را با چشمان اشکبار ترک کند. با خروج این هافبک بازیساز بازی مارسی هم افت کرد.


برنامه اتلتیکو این بود که نیمه دوم را با پرس سنگین شروع کند و با همین تاکتیک به گل دوم رسید. توپ‌ربایی بازیکنان این تیم در نیمه زمین مارسی گریزمان را یک بار دیگر صاحب فرصت کرد که برای دومین بار توانست مانداندا را مغلوب کند.


بعد از این گل به نظر می‌رسید که بازگشت مارسی به بازی با توجه به عملکرد دفاعی بی‌نظیر اتلیتکو غیرممکن باشد. گارسیا، سرمربی مارسی به عنوان آخرین راه حل انجی و میتروغلو را به زمین فرستاد. مهاجم یونانی در همین زمان کم بهترین موقعیت تیمش را ساخت، ولی ضربه سر او با برخورد به تیر عمودی وارد دروازه نشد.


اتلتیکو در آخرین دقیقه بازی گل سوم را زد و گابی روی پاس کاستا دروازه را باز کرد. با این گل اتلتیکو موفق شد پیروزی ۳ بر صفر مقابل اتلتیک بیلبائو در فینال سال ۲۰۱۲ لیگ اروپا را تکرار کند. معمار این دو عنوان اروپایی کسی نیست جز دیه‌گو سیمئونه که به خاطر محرومیت روی سکوها بود، با این حال بازیکنانش دستورات او را مو به مو اجرا کردند و به مارسی اجازه دومین قهرمانی اروپایی را ندادند.


 


 

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای فوتبالیت محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.