تیم فوتبال کشورمان در نخستین دیدار جام ملت‌های آسیا امارات متحده عربی به مصاف تیم ملی فوتبال بمن خواهد رفت.

به گزارش فوتبالیت جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ به میزبانی امارات متحده عربی میزبانی شده و تیم ملی فوتبال کشورمان پست از شگفتنی سازی در مسابقات جام جهانی روسیه ۲۰۱۸ به دنبال آن است تا در چارچوب رقابت‌ها شگفتی سازی کرده و پس از ناکامی چند دهه‌ای این بار، اما به مقام قهرمانی آسیا دست یابد.

 

وضعیت ۲ تیم ایران و یمن

شاگردان کارلوس کی روش پس از موفقیت و شگفتی سازی‌هایی که در مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه رو در روی تیم‌های ملی فوتبال اسپانیا، پرتغال و مراکش به دنبال آن هستند تا پس از ناکامی ۴ دهه ایران در قالب مسابقات جام ملت‌های آسیا به قهرمانی برسند.

تیم ملی فوتبال کشورمان در ۲ دیدار تدارکاتی خود پیش از مسابقات جام ملت‌های آسیا توانست برابر تیمملی فوتبال قطر پیروزی رسیده و همچنین برابر تیم ملی فوتبال فلسطین نیز به تساوی رضایت دهد. یوز‌های ایرانی در ۵ دیدار اخیر خود آمار ۴ پیروزی و یک شکست را ثبت کرده اند و این موضوع نشان دهنده آمادگی بالای ملی پوشان کشورمان برای حضور در مسابقات است.

شاگردان کی روش در این دوره از مسابقات با تیم‌های فوتبال عراق و ویتنام و یمن همگروه هستند و در بین سایر تیم ها، اما تیم ملی فوتبال یمن آن چنان حریف سختی به نظر نمی‌رسد.

ایران- یمن/گام نخست شاگردان کی روش برای شگفتی سازی

در ترکیب تیم ملی فوتبال کشورمان ستاره‌های فوتبال آسیا همچون کریم انصاری فرد، علیرضا جهانبخش، علیرضا بیرانوند حضور خواهند داشت و این نکته سبب آن خواهد شد تا تیم ملی فوتبال کشورمان شرایط خوبی برای نامزدی قهرمانی این مسابقات داشته باشد.

همچنین حضور ستاره‌های گلزن تیم ملی همچون سردار آزمون و مهدی طارمی سبب آن شده تا خط حمله تیم ملی فوتبال کشورمان یکی از بهترین‌های مسابقات باشد. طارمی و آزمون هر ۲ در دیدار‌های تدارکاتی تیم ملی فوتبال کشورمان تواستند گلزنی کنند در مقابل، اما تیم ملی فوتبال یمن شرایط به نسبت ضعیف تری را نسبت به تیم فوتبال ایران دارد. یمنی‌ها در ۵ دیدار پیشین خود آمار ۴ شکست و یک پیروزی برابر تیم فوتبال نپال را در کارنامه خود ثبت کرده اند.

تیم ملی فوتبال کشورمان برای آن که صعود خود از مرحله گروهی مسابقات را به آما اگر‌ها نکشاند بی شک به پیروزی در نخستین دیدار آن هم برابر تیم ملی فوتبال یمن نیاز دارد.

ایران- یمن/گام نخست شاگردان کی روش برای شگفتی سازی

نکات دیدار

تیم ملی فوتبال ایران و یمن پس از چندین دهه برای اولین در قالب مسابقات جام ملت‌های آسیا به مصاف یکدیگر خواهند رفت.

در آخرین دوره‌ای که تیم ملی فوتبال کشورمان به قهرمانی مسابقات جام ملت‌های آسیا دست یافت، تیم‌های عراق و یمن با ایران همگروه بودند و از همین لحاظ می‌توان چشم اندازی به خلق حماسه ملی پوشان کشورمان در این رقابت‌ها داشت.

داور این دیدار ساتو ریوجی ژاپنی است که در لیگ قهرمانان آسیا نیز سابقه فعالیت دارد و همچنین با برخی از بازیکنان ایرانی که در لیگ قهرمانان آسیا نیز سابقه فعالیت داشته اند، آشنایی دارد.

ایران- یمن/گام نخست شاگردان کی روش برای شگفتی سازی

گفتنی است دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران و یمن از گروه D. مسابقات جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹، روز دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷ در ورزشگاه محمد بن زاید ابوظبی برگزار خواهد شد.

 

انتهای پیام/

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای فوتبالیت محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.