فوتبالیت آنلاین / مدت‌ها بود که رسانه‌ها از انتقال آندرس اینی‌یستا به سوپرلیگ چین می‌نوشتند، ولی او در نهایت مقصدش را تغییر داد تا راهی لیگ ژاپن شود. هافبک تیم ملی اسپانیا پس از ۱۶ سال بازی در بارسا به عنوان بازیکن آزاد به ویسل کوبه ژاپن رفت و پیراهن شماره هشت این تیم را می‌پوشد. طبق قرارداد  سه ساله‌ای که این بازیکن ۳۴ ساله با باشگاه کوبه امضا کرده، دستمزد سالانه او ۳۰ میلیون یورو خواهد بود.


اینی‌یستا در مراسم معارفه‌اش گفت: «این روز ویژه‌ای برای من است. این یک چالش مهم است. خانواده من از سفر به ژاپن هیجان‌زده است و خیلی خوشحالیم. پیشنهادات زیادی وجود داشت و باشگاه‌های دیگر هم علاقه نشان دادند، ولی من تصمیم گرفتم به ویسل کوبه بیایم، چون پروژه‌ای که به من ارائه شد جذاب بود.»


نقش راکوتن در این انتقال


رسانه‌های اسپانیایی می‌گویند شرکت ژاپنی راکوتن که اسپانسر روی پیراهن باشگاه بارسلونا هم هست از روابطش استفاده کرده و با تامین منابع مالی این قرارداد، باعث حضور اینی‌یستا در ژاپن شده است. هیروشی میکیتانی، مدیرعامل شرکت راکوتن طی سفرهایش به بارسلونا رابطه صمیمانه‌ای با اینی‌یستا برقرار کرده بود و دست آخر توانست او را متقاعد کند که به جای چین به ژاپن برود.


راکوتن که یک شرکت خدمات اینترنتی است و در زمینه مدیریت فروشگاه خرید اینترنتی فعالیت می‌کند، مالک باشگاه ویسل کوبه هم هست. این شرکت بزرگترین سایت تجارت الکترونیکی در ژاپن و هم‌چنین در میان بزرگترین شرکت‌های اینترنتی در دنیا محسوب می‌شود. جالب است که بیانیه‌ای در وبسایت راکوتن و نه در وبسایت ویسل کوبه خبر انتقال اینی‌یستا به این باشگاه را منتشر کرد. در این بیانیه ابراز امیدواری شده تا علاوه بر این که هواداران از تماشای بازی اینی‌یستا لذت ببرند، او کمک به پرورش نسل آینده فوتبال ژاپن کند.


اینی‌یستا حالا بیش از گذشته سفیر تبلیغاتی راکوتن خواهد بود. او تا کنون با راکوتن تی‌وی و راکوتن اکوسیستم فعالیت می‌کرد. اینی‌یستا با لوکاس پودولسکی، ستار سابق تیم ملی آلمان و باشگاه آرسنال هم تیمی است. ویسل کوبه در فصل ۲۰۱۷ ژاپن نهم شد و در این فصل بعد از گذشت ۱۵ هفته در رده ششم جدول جی‌لیگ قرار دارد.

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای فوتبالیت محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.