فوتبالیت آنلاین / رافائل نادال مرد شماره یک تنیس جهان می‌گوید بردن یازدهمین قهرمانی در اوپن فرانسه فراتر از یک رویا است. تنیسور چپ دست اسپانیایی بعد از آنکه با نتایج ۶ بر ۴ و ۶ بر ۳ و ۶ بر ۲ دومینیک تیم اتریشی را شکست داد و هفدهمین قهرمانی‌اش در گرنداسلم‌ها را به دست آورد، به هواداران حاضر در زمین فیلیپ شاتریه گفت: «فوق‌العاده است، نمی‌توانم احساسم را بیان کنم. اینکه بتوانی اینجا ۱۱ قهرمانی را جشن بگیری حتی در رویاها هم نمی‌گنجد چون فکر کردن به آن هم غیرممکن است.»


او گفت در ست سوم دچار مشکل شده بود: «احساس می‌کردم دست چپم دچار گرفتگی شده، وحشت کرده بودم چون رطوبت بالا بود.»


نادال به تمجید از حریف ۲۴ ساله‌اش پرداخت، شانس هفتم قهرمانی و تنها کسی که در دو سال اخیر در زمین‌های رسی موفق به شکست دادن او شده: «او واقعا جسور است با ضربات عالی. دومینیک واقعا خوب بازی کرد، او دو هفته عالی را پشت سر گذاشت. او یک دوست خوب است و از آن بازیکنانی که این مسابقات به آنها نیاز دارد. مطمئنم در سال‌های آینده این جام را می‌برد.» این تنیسور ۳۲ ساله وقتی جام قهرمانی را بالای سر می‌برد، مجبور شد اشک‌هایش را پاک کند و به هواداران گفت: «خیلی متشکرم، امیدوارم سال آینده هم شما را ببینم.»


نادال که در ۸۹ مسابقه‌اش در رولان گاروس ۸۷ برد و تنها دو باخت داشته، با این قهرمانی با رکورد مارگارت کورت، بانوی تنیسور استرالیایی که ۱۱ بار در اوپن کشورش به قهرمانی رسید، برابر شد. تیم ماه گذشته در یک‌چهارم‌نهایی اوپن مادرید نادال را شکست داد و به ۲۱ برد متوالی با ۵۰ ست پیاپی پیروزی او پایان داد. او بعد از شکست گفت: «نادال یکی از بزرگترین کارهای ممکن در ورزش را انجام داده، به او تبریک می‌گویم، براوو. من دو هفته فوق‌العاده داشتم. خوب یادم هست که در سال ۲۰۰۵ نخستین قهرمانی‌اش را به دست آورد، ۱۱ ساله بودم و از تلویزیون بازی را تماشا کردم، راستش هرگز انتظار نداشتم که یک روز در فینال خودم بازی کنم بنابراین واقعا خوشحالم.»


 

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای فوتبالیت محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.