ورزش ۱۱ – کریستیانو رونالدو با انتقال جنجالی از باشگاه رئال مادرید به یوونتوس با مبلغ ۱۱۷ میلیون یورو شاید انتقال قرن را انجام داد و او اکنون می تواند ۷ رکورد را بشکند.

۱٫ اولین بازیکن فاتح سه لیگ معتبر اروپایی

هیچ فوتبالیستی در طول تاریخ تا به حال نتوانسته قهرمانی لیگ های انگلیس، ایتالیا و لالیگا را در کارنامه ورزشی خود ثبت کند. رونالدو تا به امروز با باشگاه های منچستر یونایتد و رئال مادرید در دو لیگ انگلیس و لالیگا قهرمان شود و اکنون با یوونتوس به احتمال بسیار بالا قهرمان سری آ می شود.

کریستیانو رونالدو کریستیانو رونالدو

۲٫ قهرمانی با سه تیم مختلف در لیگ قهرمانان اروپا

رونالدو با منچستر یونایتد و رئال مادرید توانسته قهرمان لیگ قهرمانان اروپا را بدست بیاورد و دلیل اصلی جذب او توسط یوونتوس کسب لیگ قهرمانان اروپا است. پیش از او کلارنس سیدورف با باشگاه های آژاکس، رئال مادرید و آ ث میلان به این رکورد دست پیدا کرد.

۳٫ کسب ششمین قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا

رونالدو به لطف سه قهرمانی پیاپی رئال مادرید در لیگ قهرمانان اروپا و کسب یک قهرمانی پیش تر از آن با احتساب قهرمانی با منچستر یونایتد با پنج عنوان قهرمانی پشت سر پاکو خنته با شش عنوان قهرمانی ایستاده است. اکنون او می تواند به مهمترین رکورد دوران فوتبالی اش دست پیدا کند.

کریستیانو رونالدو کریستیانو رونالدو

۴٫ ششمین توپ طلا

لیونل مسی و کریستیانو رونالدو در کنار هم با پنج توپ طلا پر افتخار ترین بازیکنان فوتبال هستند و حالا او می تواند علاوه بر رئال مادرید و منچستر یونایتد با لباس یوونتوس نیز عنوان بهترین بازیکن جهان و ششمین توپ طلای خود را کسب کند.

۵٫ پنجمین کفش طلای اروپا

رونالدو تا به حال چهار کفش طلای اروپا را بدست آورده که یکی از آن ها با پیراهن منچستر و بقیه عناوین با پیراهن رئال مادرید بوده است.او در صورت درخشش در سری آ می تواند پنجمین کفش طلای خود را بدست آورد.

کریستیانو رونالدو کریستیانو رونالدو

۶٫ بیشترین گل زده در سری آ

بیشترین گل زده در سری آ اکنون در اختیار هیگواین و جینو روزتی با ۳۶ گل است. اکنون او می تواند در این چالش شرکت کند و سطح آمادگی خود را بار دیگر به رخ بکشد. او در سه فصل لالیگا توانسته بیش از ۳۶ گل را به ثمر رسانده است.

۷٫ آقای گل سه لیگ معتبر اروپایی

کریستیانو رونالدو با یک بار آقای گلی در انگلیس و سه بار در لالیگا می تواند علاوه بر شکستن رکورد بیشترین گل زده در سری آ عنوان آقای گل این لیگ را هم به عناوین خود اضافه کند تا اولین بازیکنی شود که در سه لیگ مختلف عنوان آقای گلی را بدست آورده است.

کریستیانو رونالدو کریستیانو رونالدو

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای فوتبالیت محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.