برگزاری جام جهانی روسیه ۲۰۱۸ تاثیر به سزایی در بخش های اجتماعی واقتصادی و زیر ساختی این کشور داشته است.

به گزارش فوتبالیتروسیه با قبول میزبانی جام جهانی و در فاصله کمتر از ۵۰ روز تا آغاز این رقابت ها در نشستی با حضور مسئولان بخش های مختلف اقتصادی و اجتماعی تاثیرات جام جهانی در روسیه را بررسی کردند.الکساندر سوروکین مدیر کل سازماندهی اجتماعی و محیط زیستی در روسیه در ابتدای این نشست موارد برجسته از تاثیرات مثبت برگزاری جام جهانی در روسیه را عنوان کرد .

افزایش تولید ناخالص ملی، اشتغال زایی، توسعه مناطق سازمانی و درآمد زایی…

تحولات ناشی از جام جهانی در روسیه

 

بین سال های ۲۰۱۳-۲۰۱۸ تولید ناخالص ملی رقمی معادل ۸۶۷ میلیارد روبل برآورد شده است و حدود ۲۱۰ هزار نفر در مشاغل مختلف در راستای آموزش برای برگزاری رقابت های جام جهانی ایجاد شده است.

افزایش امتیاز هتل ها رقمی مبنی بر ۷۹هزار است که در بخش حمل و نقل و ارتباطات درون و بین شهری…

توسعه ورزش و آمادگی جسمانی با اخذ میزبانی در کشور فراگیر شده است و حدود ۵۰۰۰ نفر در این زمینه آموزش دیده اند ضمن اینکه ۸ استادیوم ساخته شده و ۴ استادیوم بازسازی کامل صورت گرفته است و ۱۰ پروژه شبکه ای آب و فاضلاب و همچنین ۱۶ بیمارستان به طور کامل ترمیم و بازسازی شده اند.

مرکز بازیافت جامدات شهری در ولگو گراد و ساخت جایگاه هلیکوپتر های پزشکی در کالینینگراد و ساخت مسکن های فوری در سامارا و تجهیز برخی مراکز به تجهیزات پزشکی و آندوسکوپی…


ساخت و باز سازی ۱۷۸ کیلومتر راه آهن در قالب ۲۰ ایستگاه برون شهری و توسعه فرودگاه ها در شهر های مختلف روسیه از جمله اقدامات قابل توجه در تبعات جام جهانی برای روسیه است.

تحولات ناشی از جام جهانی در روسیه

 

سوروکین در ادامه این نشست یاد آور شد: ۳۶۰ رویداد فرهنگی در طول برگزاری این رقابت ها در نظر گرفته می شود و به اعتقاد من ۳ محور ارزشمند می تواند ما را رد این راه یاری دهد اول حُسن انجام کار و صلاحیت داوطلبان،دوم سازماندهی و برنامه ریز کیفی برای برگزاری و در مرحله سوم امنیت است که می تواند ما را در این راه موفق کند.


انتهای پیام/

تحولات روسیه در آستانه جام جهانی

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای فوتبالیت محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.