فوتبالیت آنلاین / تیته، مربی برزیل گفته نمایش ضعیف این تیم در دیدار برابر سوییس به دلیل اضطراب بازیکنان بوده است. به گفته او، بازیکنان استرس بازی اول در جام جهانی را داشته‌اند. قهرمان پنج دوره جام جهانی در دقیقه ۲۰ با ضربه تماشایی فیلیپه کوتینیو به گل رسید، اما استیون سوبر در دقیقه ۵۰ با یک ضربه سر قدرتمند بازی را مساوی کرد. سوییس منظم و سازمان‌یافته بازی می‌کرد و بازیکنان برزیل هم نتوانستند از فرصت‌هایشان استفاده کنند. به این ترتیب یک مدعی دیگر در جام جهانی متوقف شد.


تیته گفت: «تا زمانی که گل را زدیم فشار زیادی را حس کردیم. بازیکنان بسیار مضطرب بودند، فشار بیش از حدی روی آنها بود و این خودش را در روش بازی ما نشان داد. ما به اندازه کافی دقیق نبودیم. ما چند موقعیت خوب و تمیز داشتیم، اما می‌توانستیم دقیق‌تر عمل کنیم. این نوع از اضطراب به دلیل این بود که ما اولین بازی خود را در این مسابقات انجام می‌دادیم. حتی مربی هم چنین اضطرابی دارد.»


به این ترتیب بود که دفاع برزیل روی گل سوییس ضعیف عمل کرد. سوبر نیازی نداشت که ارتفاع زیادی را به هوا بپرد تا گل بزند. تیته گفت: «انتظار داشتم که پیروز شویم و البته که از نتیجه راضی نیستم. در این مرحله از جام جهانی، وقتی گل می‌زنید باید از آن بهره ببرید. زمانی که می‌بینید رقیب دارد ریسک می‌کند، باید پس از دریافت توپ سریع‌تر به فاز حمله بروید.»


در یک صحنه از بازی، به نظر می‌رسید که مانوئل آکانجی دستش را دور گردن گابریل ژسوس حلقه کرده است ولی داور اعلام پنالتی نکرد. همچنین بازیکنان برزیل اعتقاد داشتند که در صحنه گل سوییس، خطایی انجام شده است. اما با این حال تیته شکایتی از داوری نداشت. سوییسی‌ها تلاش کردند با نبردهای فیزیکی نیمار را از جریان بازی خارج کنند و روی او هم ۱۰ بار خطا کردند، اما تیته می‌گوید: «من مربی نیستم که اعتراض کند. شما می‌توانید به هر ترتیب آن صحنه پنالتی را تفسیر کنید اما نمی‌توانید شکایتی داشته باشید.»


نیمار در دقایق پایانی روی یک خطا اندکی آسیب دید و لنگ‌لنگان به بازی برگشت. او گفت: «هیچ چیز نگران‌کننده‌ای در کار نیست. حالم خوب است. درباره داوری هم من نمی‌توانم نظری داشته باشم. افرادی حرفه‌ای داوری بازی را به عهده داشتند. من باید فوتبال بازی کنم. نباید نگران این مسائل باشم. آنها کارشان را انجام می‌دهند و اگر کارشان را درست انجام نداده باشند مشکل خودشان است.»


رودریگو لاسمار، پزشک تیم ملی برزیل هم گفت که این مهاجم به بازی بعدی تیمش مقابل کاستاریکا در روز جمعه می‌رسد: «او صددرصد آماده بازی بعدی خواهد بود. برایش درمان خاصی تجویز نمی‌کنیم و نگرانش هم نیستیم.»


از سوی دیگر، ولادیمیر پتکوویچ، مربی سوییس هم گفت که امیدوار است از تیمش آن‌طور که باید، ستایش شود. کمتر کسی انتظار داشت که سوییس برابر برزیل نتیجه بگیرد و پتکوویچ گفت: «امیدوارم که مردم به ما توجه کنند و ما را جدی بگیرند. گاهی ما را نادیده می‌گیرند و این مایه افسوس است.» او که تیمش در دیداری دوستانه اسپانیا را هم متوقف کرده بود ادامه داد: «در بازی مقابل برزیل و اسپانیا نشان دادیم که می‌توانیم واکنش خوبی نشان دهیم و این تیم همیشه به خودش باور دارد و می‌تواند نتیجه بگیرد. ما به همین سبک بازی ادامه خواهیم داد.»


سوییس از یورو ۲۰۱۶ در ۱۲ بازی رسمی تنها یک باخت را تجربه کرده که در مرحله مقدماتی جام جهانی و برابر پرتغال بوده است. پتکوویچ می‌گوید: «امیدوار بودم کاری که مقابل پرتغال انجام ندادیم را این بار انجام دهیم. آن کار این است که بازی خود را انجام دهیم و تلاش کنیم سبک بازی خود را به حریف تحمیل کنیم.


به نظرم تیم اراده بالایی از خود نشان داد و خیلی خیلی خوشحالم. در نیمه اول با مشکلاتی روبرو بودیم و نتوانستیم آنچه که می‌خواهیم را در عمل نشان دهیم و کاری کردیم که رقیب خطرناک ظاهر شود. در نیمه دوم به بازیکنان گفتم که خونسرد و متمرکز بمانند، به خودشان باور داشته باشند و تلاش کنند که از بالا پرس انجام دهند و فرصت گلزنی بسازند. این کاری بود که ما انجام دادیم.»


سوییس با صربستان و کاستاریکا در گروه E همگروه است. بازی بعدی برزیل با کاستاریکا است که در روز جمعه برگزار می‌شود. کاستاریکا بازی قبلی خود را یک بر صفر به صربستان باخته است.


 

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای فوتبالیت محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.