فوتبالیت آنلاین / رئال خواسته لوپتگی برای جذب یک شماره ۹ را با بازگرداندن ماریانو دیاز از لیون اجابت کرد. او فصل گذشته موفق شد ۲۱ گل برای تیم فرانسوی بزند و باشگاه به این نتیجه رسید که زمان بازگرداندن او به مادرید فرا رسیده.


باشگاه به دنبال تقویت خط حمله بود و نمی‌خواست برای خرید مهاجم جدید رقم بالایی هزینه کند. ماریانو از این نظر انتخاب خیلی خوبی است و برای بازی در نوک حمله باید با بن‌زما رقابت کند.


لوپتگی عقیده داشت که بعد از رفتن رونالدو، بن‌زما و مایورال تنها گزینه‌های بازی در نوک حمله هستند و تیمش در این پست نیاز به تقویت دارد.


ماریانو با زدن ۲۱ گل آمار درخشانی ثبت کرد و تنها مهاجم اسپانیایی که فصل گذشته آمار بهتری داشته، یاگو آسپاس (۲۳ گل) است. امتیاز دیگر ماریانو شناخت فضای باشگاه است و نیاز به زمان زیادی برای تطبیق ندارد.


رئال بازیکنانی مثل رودریگو از والنسیا و مائورو ایکاردی از اینتر را هم زیر نظر داشت، ولی رقم فسخ قرارداد آنها بالای ۱۰۰ میلیون یورو بود. با این صرفه‌جویی رئال همچنان امیدوار است تابستان سال آینده نیمار را به تیمش اضافه کند.


نقش ماریانو مشابه موراتا خواهد بود که ذخیره بن‌زما بود و در دو فصل حضورش ۴۳ بار به میدان رفت. هواداران رئال هم از این خرید راضی خواهند بود. در نظرسنجی که مارکا به تازگی برگزار کرد، آرای ماریانو بیش از ستارگانی مثل لواندوفسکی، تیمو ورنر، رودریگو و ایکاردی بود.


 


 

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای فوتبالیت محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.