به گزارش ورزش ۱۱، علیرضا بیرانوند پسری که حالا همه در قلب تک تک ایرانی های جهان قرار دارد، با حضور در ویژه برنامه فصل داغ فوتبال بمب بزرگی را همچون مهار پنالتی کریستیانو رونالدو اما این بار خارج از مستطیل سبز منفجر کرد که حالا ترکش های آن دست به دست میلیون ها کاربر فضای اجتماعی می چرخد!

پسر ساده و محبوب فتبال کشورمان، به نظر می آمد در این سال ها زیر بار فشار روانی سنگینی در چارچوب دروازه ها قرار می گرفته است؛ چرا که افشاگری او حاکی از این حال و اوضاع سختش بود؛ علیرضا به حدی این فشار روانی را در خود نگه داشته بود که بغضش روی آنتن زنده شکست و چشمانش اشکباران شد.

علیرضا بیرانوند

علیرضا بیرانوند

او از فشار سختی که استقلالی ها سال ها پیش برای سواستفاده ابزاری خود در راستای سیاست هایشان، علیه اش به کار گرفته بودند بالاخره لب به سخن گشود و هرچه که در دلش داشت را بی ملاحظه به میان آورد و بدون آنکه خاطر کسی را آزرده کند، پرده های بسیاری از پلیدی ها را درید!

بیرانوند یکی از قربانیان بازی های سیاه جلادهای فوتبال ما بود؛ او یک بار برای همیشه از ماجرای حضورش در استقلال و آن قرارداد جنجالی پرده برداشت؛ ماجرا از این قرار بوده است که علیرضا در آخرین فصل حضور خود در نفت تهران که اوج درخشش او نیز  زیر نظر منصوریان بود، از سوی برخی افراد وابسته به باشگاه استقلال با فشار های سنگینی روبرو شده بود! چرا که زمزمه های انتقال او به پرسپولیس عملا کارش را به جنون کشیده بود.

علیرضا بیرانوند علیرضا بیرانوند

علیرضا بیرانوند در ارتباط با آن روز ها می گوید: برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا می جنگیدیم و می بایست در برابر پرسپولیس قرار می گرفتیم؛ پرسپولیس هم برای قهرمانی می جنگید و در سوی دیگر استقلال هم سهمیه لیگ قهرمانان آسیا را منی خواست،  دیگر همه از علاقه من به حضور در اردوی سرخ ها باخبر شده بودند، چرا که در نیم فصل و پیش از آن ماجرای انتقال من به پرسپولیس لو رفته بود!

شب بسیار سختی را داشتم! خیلی ها به با ساختن فضایی جنجالی اینگونه در اذهان عمومی جا انداخته بودند که من در برابر پرسپولیس بسیار بی انگیزه خواهم بود و راه قهرمانی را برایشان باز خواهم کرد، اما من نیز پیش خود فکر می کردم که اگر می خواهم خود را به برانکو ثابت کنم؛ باید  با نمایشی بی نظیر از خود جلوی پرسپولیس را بگیرم!

علیرضا بیرانوند علیرضا بیرانوند

این فضای مسموم کار خود را کرده بود، بسیاری از لیدرهای استقلال که حامی نفت تهران و علیرضا منصوریان و همچنین محمد خرمگاه نیز بودند؛ با حضور در تمرینات تیم، از من خواستند که به هیچ وجه اجازه ندهم دروازه نفت باز شود؛ من در جواب گفتم: من بازی خودم را خواهم کرد! وارد این بازی ها نخواهم شد! اما آنها با برخوردی بد مرا خطاب کردند، تهدید های آنان ادامه داشت  و محمد خرمگاه نیز سخنان آن را تائید می کرد!

من نمی خواستم به استقلال تهران منتقل شوم، برخی از مدیران وقت به بهانه ملاقات با من، در خودروی شخصی شان مذاکراتی را انجام دادند تا برای یک فصل حضور در این تیم مبلغ ۱٫۳۰۰ میلیارد تومان دستمزد پیشنها  بدهند! آنها همچنین مدعی شدند مبلغ ۸۰۰ میلیون تومان رضایت نامه باشگاه نفت را هم پرداخت خواهند کرد و به یکباره مرا درب باشگاه پیاده کردند و خواستند که عکس یادگاری بگیریم!

علیرضا بیرانوند علیرضا بیرانوند

این کار آنها برای تخریب بازیکن اصلی خودشان بود! (اشاره به مهدی رحمتی) حتی آنها به من گفتند که در رسانه ها این گونه مطرح خواهیم کرد که گزینه اول ما مهدی رحمتی است! اما شما نباید جدی بگیرید! چرا که در حقیقت تو دروازه بان اول ما خواهی بود و این مصاحبه فقط یک شوآف است!

علیرضا بیرانوند پیش از این بارها مدعی شده بود علیرضا منصوریان پس از خبر توافقش با پرسپولیس، او را تهدید کرده بود که روزگارش را تیره و سیاه خواهد کرد که این افشاگری های او به نظر با ادعای گذشته بیرانوند بسیار هماهنگ می آید!

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای فوتبالیت محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.