فوتبالیت آنلاین / فهرست نامزدهای کسب جایزه برترین بازیکن فوتبال فرانسه در فصل ۱۸-۲۰۱۷ منتشر شد که در این فهرست نام نیمار مهاجم برزیلی پاری‌سن‌ژرمن هم دیده می‌شود. نیمار همراه دیگر اضلاع مثلث خط حمله پاری‌سن‌ژرمن، ادینسون کاوانی و کیلیان امباپه، در حالی در این فهرست قرار گرفته که یک سوم فصل را به دلیل مصدومیت از دست داد. او تا زمان مصاف تیمش برابر مارسی در ماه فوریه که منجر به شکستگی استخوان متاتارسال او شد، در اوج بود اما آن مصدومیت فصل را برایش به پایان رساند و مانع افزایش آمار تحسین‌برانگیز گلزنی‌اش شد. نیمار ۲۶ ساله تا پیش از آن مصدومیت که درست او را بین بازی‌های رفت و برگشت پاریسی‌ها برابر رئال مادرید در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان خانه‌نشین کرد، در ۲۰ بازی‌اش ۱۹ گل زده بود. علاوه بر سه ضلع مثلث خط حمله پاری‌سن‌‌ژرمن، اسم فلوریان توون، بال تیم مارسی هم در فهرست نامزدهای کسب جایزه بازیکن فصل لیگ یک فرانسه دیده می‌شود.


فصل اول حضور نیمار در پاری‌سن‌‌ژرمن سراسر جنجال و حاشیه بوده است. نخست ماجرای درگیری با هم‌تیمی اروگوئه‌‌ای‌اش ادینسون کاوانی بر سر زدن پنالتی‌های تیم شکل گرفت و بعد ماجرای تمایلش برای ترک پارک‌دپرنس و پیوستن به رئال مادرید یا بازگشتش به بارسلونا.

فصل گذشته جایزه بهترین بازیکن فصل لوشامپیونا به کاوانی رسید که این فصل هم با ثبت ۲۵ گل، آقای گل لوشامپیونا است. در همین حال امباپه هم با ثبت ۱۳ گل سهم بسزایی در قهرمانی زودهنگام PSG در لوشامپیونا ایفا کرده است.برنده جایزه بازیکن فصل لوشامپیونا روز ۱۳ مه ‌(۲۳ اردیبهشت) معرفی می‌شود.


 

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای فوتبالیت محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.