فوتبالیت آنلاین / پاتریک ویرا، هافبک سابق آرسنال و تیم ملی فرانسه سرانجام با نیس به توافق رسید تا هدایت این تیم را به عهده بگیرد. او از نیویورک‌سیتی جدا شد و جانشین لوسین فاوره می‌شود که از فصل آینده روی نیمکت دورتموند می‌نشیند. ویرا در بین گزینه‌های مربیگری آرسنال هم بود ولی با قراردادی سه ساله به نیس پیوست و امیدوار است با این تیم فرانسوی نتایج خوبی بگیرد. نیس با فاوره پیشرفت خوبی داشت و فصل گذشته در لیگ فرانسه هشتم شد. باشگاه جنوب فرانسه امیدوار است سیر تحول با ویرا ادامه داشته باشد. او در مراسم معارفه‌ درباره ماموریت جدیدش صحبت کرد.


اولین تماس شما با نیس به چه زمانی برمی‌گردد؟


ما جند هفته پیش ملاقات کردیم. پروژه این تیم وسوسه‌انگیز بود و توسط افراد خوبی اداره می‌شود. ما ساعت‌ها درباره اینکه چطور می‌شود یک گام دیگر جلوتر رفت صحبت کردیم. دیدن فهرست تیم به من روحیه می‌دهد. همه چیز برای موفقیت فراهم است. این همان چیزی است که دنبالش بودم و خوشحالم. برای انجام کار مربیگری اینجا شرایط خوبی دارم.


چه دستاوردی می‌توانید داشته باشید؟


سابقه بازیگری من دیگر حساب نمی‌شود. البته من تجربه یک بازیکن را دارم. امیدوارم به بازیکنان جوانتر کمک کنم که استعدادشان شکوفا شود، ولی مهمترین موضوع داشتن ایده روشنی است تا بازیکنان بدانند از آنها چه می‌خواهم. باید ایده بازی دقیقی داشته باشیم تا از پتانسیل‌شان استفاده کنند.


جدا شدن از نیویورک و مجموعه سیتی سخت نبود؟


چرا، بخصوص اینکه هشت سال در مجموعه سیتی گذرانده باشید. من فوتبالم را آنجا تمام کردم، سفیرشان بودم و تیم دوم سیتی را مربیگری کردم. جدا شدن از نیویورک آسان نبود، ولی نمی‌توانستم به این پروژه نه بگویم. همه چیز آماده است که بتوانم به خوبی کار کنم. مدیران سیتی مرا درک می‌کنند. فوتبال همین است. آنها جاه‌طلبی مرا می‌دانند و همینطور می‌دانند که جدا شدن در ماینه فصل آسن نیست.


با ماریو بالوتلی تلفنی صحبت کردید؟


بله، برای او تعطیلات خوبی آرزو کردم و به او گفتم که دوم ژوئیه برای شروع تمرینات منتظرش هستم. البته من تازه رسیده‌ام و موارد زیادی است که باید بررسی کنم. باید قدم به قدم پیش برویم.


 


 


 


 


 

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای فوتبالیت محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.