فوتبالیت آنلاین / روزنامه فوتبالیت به‌عنوان بخشی از خانواده «ایران» از ابتدای انتشار تا امروز، با این باور پیش رفته که محصولات فرهنگی از روزنامه تا ویژه‌نامه‌ها با قیمتی مناسب در سبد خرید خانواده‌های ایرانی بنشیند و شهروندان مشتری کالاهای فرهنگی در تأمین این نیازهای خویش فشار و مضیقه‌ای بر دوش‌شان حس نکنند. در این مسیر کوشش شده به دور از نگاه‌های اقتصاد زده، مطبوعات و رسانه را یک نهاد فرهنگی ببینیم نه بنگاه اقتصادی. سرمایه اصلی ما در پیگیری این تفکر و پیمودن این مسیر سخت، اعتماد مخاطبان بوده است و با همین سرمایه چرخ اقتصادی «روزنامه‌ایران‌ورزشی» بیش از دو دهه بر محور فروش روزنامه و جذب آگهی‌ها چرخیده است.


در همه سال‌هایی که گذشت، «ایران‌ورزشی» در قیاس با هم‌قطاران مطبوعات ورزشی، کمترین تغییر را در قیمت فروش داشت. عزم آن داشتیم سال ۹۷ نیز بر روال سال‌های پیش روزنامه را به دست مخاطبان در اقصی نقاط کشور برسانیم اما عوامل و شرایط اقتصادی تقدیر دیگری را رقم زد. یقین داریم مخاطبان آشنای «فوتبالیت» بر این واقعیت علم و اشراف دارند که تلاطم‌های اقتصادی بیش از هر جا بر عرصه فرهنگ سرشکن شده است به گونه‌ای که در چند ماه اخیر، هزینه انتشار روزنامه از هزینه چاپ تا کاغذ و توزیع، چند برابر شده است.

روزنامه فوتبالیت در مواجهه با این وضعیت ناخواسته از میان پیشنهادها و گزینه‌های مختلف نظیر کاهش و حذف صفحات، تلاش کرد راهی را انتخاب کند که آسیبی به محتوا و کیفیت روزنامه وارد نشود. زیرا اعتقاد راسخ ما این است که کاستن از محتوای روزنامه و حذف هر کدام از صفحات آن مفهومی جز نادیده گرفتن و حذف صدای بخشی از مخاطبان ندارد.

بنابراین، تصمیم «روزنامه ایران» و به تبع آن «فوتبالیت» برای تغییر قیمت، تصمیمی ناگزیر و ناخواسته در وضع و احوال اقتصادی است. «فوتبالیت» از روز شنبه سوم شهریور در سراسر کشور به قیمت هزار تومان عرضه می‌شود. اطمینان داریم در این مرحله نیز مخاطبان قدیمی و همراهان دیرپای «فوتبالیت» که هر روز خود را با این رسانه آغاز کرده‌اند، با درک ملموس از وضعیت قیمت‌ها و آگاهی از تاثیر بازار بر صنعت رسانه، خانواده مطبوعاتی ما را در برداشتن گام‌های بلندتر و راسخ‌تر یاری خواهند کرد.


با سپاس فراوان

 روزنامه فوتبالیت

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای فوتبالیت محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.