پل پوگبا، ستاره ۲۶ ساله فرانسوی خودش را لایق دریافت توپ طلای فرانس فوتبال نمی داند. فهرست ۳۰ نفره نامزدهای دریافت جایزه نشریه فرانس فوتبال در سال ۲۰۱۸ منتشر شد و پوگبا آرزو می کند یک بازیکن فرانسوی صاحب این عنوان شود اما خودش معتقد است نباید نامش به عنوان بهترین بازیکن اعلام شود و هم تیمی هایش لایق‌تر هستند.


پل پوگبا گفت: «از نظر من بازیکنانی چون آنتوان گریزمان، رافائل واران و کیلیان امباپه خیلی بیشتر از من لایق دریافت جایزه توپ طلای سال ۲۰۱۸ هستند. من نمی توانم یک نفر را به عنوان برنده توپ طلا انتخاب کنم اما از صمیم قلب امیدوارم در نهایت یکی از بازیکنان تیم ملی فرانسه فاتح این عنوان شود.»


هافبک منچستریونایتد اضافه کرد: «البته به جز این ۳ نفر، انگولو کانته نیز در لیست حضور دارد و اگرچه من امیدوارم یک فرانسوی مرد سال شود، اما بازیکنان زیادی هستند که لایق دریافت این جایزه خواهند بود و من نمی توانم خودم را در بین نامزدهای برتر قرار دهم.»


فرانسه که توانست قهرمان جام جهانی ۲۰۱۸ شود با ۷ بازیکن بیشترین نماینده را در این فهرست دارد. البته از این جمع کریم بنزما در جام جهانی حاضر نبود و به واسطه قهرمانی لیگ قهرمانان با رئال مادرید در این فهرست قرار گرفته است. آخرین بازیکن فرانسوی که برنده توپ طلا شد زیدان بود.


 

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای فوتبالیت محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.