فوتبالیت آنلاین / ژوزه مورینیو سرمربی منچستریونایتد می‌گوید جدایی محمد صلاح از چلسی در تابستان سال ۲۰۱۶ تصمیم او نبوده بلکه باشگاه خواست او را بفروشد تا با پولش بازیکن دیگری بخرد.


مورینیو درباره ستاره مصری که در دوران مربیگری او در چلسی تنها ۱۹ بازی برای این تیم انجام داد، به شبکه ESPN‌ برزیل گفت: «این اولین باری است که دارم این حرف را می‌زنم اما این هم جزو حرف‌های ناعادلانه‌ای است که درباره من می‌زنند. مردم می‌گویند من صلاح را فروختم در حالی که کاملاً برعکس است. من صلاح را برای چلسی خریدم و به باشگاه چلسی گفتم صلاح را بخرد. من بودم که باعث شدم صلاح به چلسی بیاید اما در آن زمان او یک بازیکن کم سن و سال بود و از نظر فیزیکی و روانی هم آمادگی نداشت ضمن اینکه از نظر اجتماعی و فرهنگی هم او هنوز سردرگم بود و همه چیز برایش سخت بود.»


مورینیو ادامه داد: «من تصمیم گرفتم او را قرض بدهیم و خودش هم این را از من خواست. او می‌خواست به تیمی برود که دقایق بیشتری بتواند بازی کند و پخته شود. او خودش خواست برود و ما هم او را به فیورنتینا قرض دادیم. در آنجا او شروع به پیشرفت کرد. با این حال چلسی وقتی بحث فروش صلاح مطرح شد، گفت مشکلی نیست. به این دلیل می‌گویم اینکه من صلاح را فروختم دروغ است. من او را خریدم، من با انتقال قرضی او موافقت کردم چون در آن زمان چلسی بال داشت و نیاز بود که او به تیمی دیگر برود. تصمیم انتقال قرضی صلاح یک تصمیم جمعی بود اما تصمیم فروش او و استفاده از پول فروش او برای خرید بازیکنی دیگر تصمیم من نبود.»


 

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای فوتبالیت محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.