در یکی از خبرسازترین مسابقات تاریخ UFC که به «مبارزه قرن» مشهور شده بود، حبیب نورماگمدوف روس موفق شد کانر مک‌گرگور ایرلندی را در چهار راند شکست دهد، ولی دعوا و درگیری پایان مسابقه این موفقیت را در سایه قرار داد. در این مبارزه ماگمدوف برتری نسبی داشت و با تسلط به فنون خاک، حریفش را با وجود مشت‌های سنگین خلع سلاح کرد.
شرح مبارزه


راند اول: در این راند مک گرگور خیلی زود، حریف خود را به گوشه رینگ برد ولی در ادامه نتوانست او را زمین بزند. نخستین مشت‌های سرنوشت‌ساز را ماگمدوف به حریف خود زد. رقابت نزدیک دو مبارز در این راند با برتری نسبی ماگمدوف همراه بود.

راند دوم: ماگمدوف خیلی زود توانست مک گرگور را زمین بزند و فنون خوبی روی او پیاده کند. مبارز ایرلندی البته تقلب هم کرد و از قفس‌های کناری رینگ کمک گرفت ولی کاملا مشخص بود که از نفس افتاده و خوش‌شانس بود که توانست این راند را دوام بیاورد. هواداران مک گرگور که انتظار این مبارزه را نداشتند شروع به سر و صدای زیاد در سالن محل برگزاری مبارزه کردند.

 راند سوم: مک گرگور که می‌دانست راه برنده شدن این مبارزه این است که بازی را در حالت سرپا ادامه دهد، با دفاع و استفاده از ضدحمله سعی در ضربه زدن به ماگمدوف داشت و در نهایت با مهارت بالای بوکس خود توانست برتری نسبی در این راند داشته باشد.

 راند چهارم: در این راند بار دیگر حبیب توانست مک گرگور را زمین بزند و این بار داور خیلی سریع به مک گرگور هشدار داد که از تورهای کناری کمک نگیرد تا بازنده اعلام نشود. در نهایت حبیب توانست با گرفتن گردن مک گرگور حریف جنجالی‌اش را تسلیم کند.

البته این پایان کار نبود، چرا که او به بیرون قفس پرید و با حریف تمرینی مک گرگور درگیر شد. از طرف دیگر نزدیکان ماگمدوف هم به درون قفس پریدند و با مک‌گرگور درگیر شدند. این ماجرا با دخالت ماموران امنیتی به پایان رسید، ولی مسوول برگزاری مسابقات از اعطای کمربند قهرمانی به مبارز روس خودداری کرد.


 


محرومیت و جریمه در انتظار حبیب  ماگمدوف


بعد از این درگیری‌ها رییس سازمان UFC از محرومیت و جریمه برای حبیب نورماگمدوف خبر داد. دانا وایت گفت: «ممکن است حبیب را با محرومیت و جریمه روبه‌رو کنیم. اگر محرومیت او طولانی مدت باشد ممکن است کمربند قهرمانی را از او بگیریم. رفتاری که او بعد از مبارزه داشت مورد پسند نیست و قطعا با او برخورد خواهد شد. این یک ورزش است و کسانی که به مک‌گرگور حمله کردند رفتار درستی نداشتند. این مبارزه نیست. اگر دوست دارند مبارزه کنند باید اعلام کنند.» چک پاداش حبیب فعلا به او پرداخت نشده است و در اختیار سازمان است و این در حالی است که پاداش حضور مک گرگور در این مسابقه به او پرداخت شد.


 


 


نورماگمدوف بعد از این مبارزه از رفتار خود عذرخواهی کرد و گفت: «من از رفتاری که بعد از این مبارزه داشتم عذرخواهی می‌کنم. این ورزش مکان مناسبی برای درگیری و دشنام نیست. من از رفتار خودم عذرخواهی می‌کنم ولی چرا یک نفر به خود اجازه می‌دهد به مذهب و پدر من توهین کند. می‌دانم که پدرم وقتی به خانه بروم من را تنبیه خواهد کرد ولی من قهرمان شکست ناپذیر هستم.»

او همچنین اعلام کرد، ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه با او تماس داشته و این پیروزی را به او تبریک گفته است.

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای فوتبالیت محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.