به گزارش ورزش ۱۱، با وجود علاقه شدید رئال مادرید به صلاح، سران لیورپول قصد ندارند تحت هیچ شرایطی در تابستان پیش رو اجازه خروج مهاجم مصری خود را صادر کنند. با عملکرد خیره کننده صلاح و ثبت ۴۳ گل و ۱۵ پاس گل در ۴۷ دیدار تا به اینجای فصل طبیعی است که در پنجره نقل و انتقالات تابستانی غول های اروپایی به دنبال جذب او باشند، اما تنها چند تیم از نظر مالی قادر به تأمین مبلغ مورد نیاز برای این انتقال خواهند بود. علاوه بر رئال مادرید، بارسلونا نیز به جذب این بازیکن بی میل نیست. پیش از این لیورپول بازیکن هایی همچون ژابی آلونسو، ماسکرانو، لوئیز سوارز و این اواخر فیلیپه کوتینیو را به دو تیم اسپانیایی واگذار کرده است اما درباره صلاح موضوع فرق میکند.

محمد صلاح محمد صلاح

لیورپول پس از مدت ها مقاومت در برابر پیشنهادات بارسلونا، در نهایت اجازه پیوستن کوتینیو به این تیم با مبلغی نجومی را صادر کرد. اما در حال حاضر شرایط لیورپول چه در داخل زمین و چه در خارج از آن بسیار متفاوت است. هیئت مالکان باشگاه (Fenway Sports Group ) و همچنین یورگن کلوپ قصد دارند بدون توجه به تمام پیشنهادات، صلاح را برای مدت طولانی  حفظ کنند. در حقیقت سال های زیادی است که شرایط لیورپول چه از نظر اقتصادی و چه از نظر ورزشی تا این حد ایده آل نبوده و از همین جهت سران این باشگاه برای فروش صلاح هیچ فشاری روی خود احساس نمیکنند. پس از موفقیت  لک لک های آنفیلد در این فصل از لیگ قهرمانان اروپا، مالکان این تیم ترجیح میدهند که بندر مرسی ساید مقصدی برای بازیکنان مختلف باشد تا محلی برای حضور زودگذر و فروش آنان به دیگر تیم ها.

محمد صلاح محمد صلاح

هدفی که تا مدتی پیش غیر ممکن به نظر میرسید اما آنچه که در این فصل رخ داد، شرایط را تغییر داده است. لیورپول هنوز بخش زیادی از ۱۶۰ میلیون یورو پول فروش کوتینیو را استفاده نکرده و درآمد آنها از لیگ قهرمانان اروپا نیز فقط تا قبل از دیدار با منچستر سیتی، ۵۰ میلیون پوند بوده است. که با توجه به حضور احتمالی لیورپول در فینال لیگ قهرمانان اروپا بیشتر نیز خواهد شد زیرا همین حالا هم بسیاری از اسپانسر ها پشت در این باشگاه صف کشیده اند.

محمد صلاح محمد صلاح

از طرفی صلاح هنوز چهار سال با لیورپول قرارداد دارد و قصد ندارد همچون کوتینیو، خود را مقابل هواداران تیمش قرار دهد و سیاست مشابه بازیکن برزیلی را در پیش بگیرد. به تمام این موارد باید رابطه ی خوب سران لیورپول با رمی عباس، مدیر برنامه های ستاره مصری را نیز اضافه کرد. مبلغ نجومی انتقال نیمار به پاری سن ژرمن همه چیز را در بازار نقل و انتقالات تغییر داده است، اگر در سالهای آینده تیمی بخواهد رضایت مالکان لیورپول برای جدایی محمد صلاح را جلب کند، باید چیزی بیش از ۲۲۲ میلیون یورو پرداخت کرده و بار دیگر رکورد نقل و انتقالات تاریخ فوتبال را جا به جا کند.

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای فوتبالیت محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.