فوتبالیت آنلاین / نبی کیتا، هافبک لیورپول گفته که بسیار استیون جرارد را می‌ستاید و زمانی که در خیابان‌های گینه فوتبال بازی می‌کرده از او الگوبرداری می‌کرده است. کیتا که از آربی لایپزیگ با قیمت ۵۴ میلیون پوند به لیورپول پیوسته، پیراهن شماره ۸ این تیم را به تن خواهد کرد. جرارد در مراسم معارفه کیتا حضور داشت.


این بازیکن گفت: «وقتی که با لیورپول قرارداد امضا کردم پدرم به من گفت که چقدر عاشق لیورپول بوده است. من خودم هم زمانی که بچه بودم، همیشه پیراهن لیورپول را در خیابان‌ها به تن داشتم. پدرم از همان موقع عاشق لیورپول بود.

چون من هافبک هستم و جرارد هم همیشه حاکم خط میانی بود، چه کسی به جز استیون جرارد می‌توانست الگوی من باشد؟ او کسی بود که در زمان کودکی که بازی می‌کردم از او الگو می‌گرفتم. من می‌خواستم شبیه او باشم.»

کیتا گفت، اینکه جرارد در مراسم او را به طرفداران لیورپول معرفی کرده باعث بهت او شده است: «این شگفتی بزرگی بود. استیون گفت: همه آنجا در خدمت تو هستند تا تو پیشرفت کنی. من می‌دانم که چه شماره بزرگی را می‌پوشم و از این بابت خوشحالم اما این چیزی نیست که بخواهد به من فشار بیشتری وارد کند.»

کیتا که بازیکن باتکنیکی است، آندرس اینیستا و دکو، هافبک‌های سابق بارسلونا را هم می‌ستاید. او گفته که پیشنهاد بارسلونا را رد کرده است. از او سوال شد که آیا خبر پیشنهاد بارسلونا و بایرن مونیخ صحت داشته و او گفت: «درست است که تیم‌هایی به دنبال من بودند، از جمله همین‌هایی که گفتید اما بخش مهمی از تصمیم من به دلیل نقش مربی بود. ما صحبت‌های خوبی با هم داشتیم و حرف‌های او درباره این پروژه من را واقعا متقاعد کرد. من می‌توانستم ببینم که باشگاه چطور دارد پیشرفت می‌کند و صحبتی طولانی با سادیو مانه هم داشتم.» او همچنین می‌گوید: «من کسی هستم که ذهنیت برنده دارد. من اشتیاق فراوانی برای پیروز شدن دارم. به همین دلیل است که در زمین بسیار جنگجو هستم.»

کیتا لیگ برتر را دنبال می‌کرده و گفته امیدوار است که بتواند در دیدارهای دوستانه پیش‌فصل به سرعت لازم برای بازی در لیگ برتر برسد. او می‌گوید فیزیکی بودن این لیگ برای او مشکل‌ساز نیست: «فکر نمی‌کنم جنبه فیزیکی لیگ هیچ تاثیر منفی‌ روی من داشته باشد. من فوتبال انگلیس را زیاد تماشا کرده‌ام و به این فیزیکی بودنش عادت دارم. پس گرفتن توپ کاری است که دوستش دارم.»

یورگن کلوپ فصل گذشته از لیورپول تیم قدرتمندی ساخت و با این حال آنها در انتهای فصل ۲۵ امتیاز کمتر از منچسترسیتی داشتند. لیورپول در تابستان بازیکنانی مانند فابینیو، آلیسون و ژردان شکیری را خریده است. کیتا می‌گوید: «می‌دانم که کیفیت کافی را داریم. مساله این است که ذهنیت درستی داشته باشیم و شوق آن را داشته باشیم که مبارزه کنیم. این شوق و باور ما را تا جاهای خوبی جلو می‌برد.»

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای فوتبالیت محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.