← [بازگشت]

  تختی تبریز

  • ورزشگاه
  • تصاویر
  تختی تبریز
  آدرس : تبریز

  اطلاعات و تاریخچه استادیوم تختی تبریز

  ورزشگاه تختی معروف به ورزشگاه باغشمال یکی از قدیمی‌ترین ورزشگاه‌های ایران و تبریز می‌باشد که قبل از افتتاح ورزشگاه یادگار امام تبریز، به عنوان ورزشگاه اصلی این شهر استفاده می‌شد. این ورزشگاه بخشی از مجموعه ورزشی تختی تبریز می‌باشد. که در سال ۱۳۲۷ افتتاح گردیده است.

  بازی‌های لیگ بر‌تر ایران در این ورزشگاه به علت عدم اجازه شورای تامین استان آذربایجان شرقی انجام نمی‌پذیرد و فقط بازی‌های دسته‌های پایین‌تر در آن صورت می‌گیرد.

  تاریخچه

  ورزشگاه باغشمال در محله باغشمال تبریز در سال ۱۳۲۷ افتتاح گردیده است و در همان سال مسابقات قهرمانی کشور در رشته‌های فوتبال، بسکتبال و والیبال به صورت متمرکز در این ورزشگاه برگزار شد. در زمان برگزاری این مسابقات زمین فوتبال ورزشگاه خاکی بود.

  در سال ۱۳۳۵، چمن ورزشگاه در بازی دوستانه منتخب تبریز و تیمی از آدنا ترکیه افتتاح شد. بعد از انقلاب اسلامی ۱۳۵۷ نام این ورزشگاه به تختی تغییر یافته است.


  پرتماشاگرترین بازی‌ها
  در یکی از بازی‌های انجام شده در این ورزشگاه در سال ۶۴، نزدیک به ۴۰ هزار تماشاگر در ورزشگاه حضور داشتند به طوری که دور پیست و سقف ورزشگاه نیز مملو از جمعیت بود.


  پرتماشاگر‌ترین بازی دهه ۷۰ نیز به بازی دو تیم تراکتورسازی و پاس در سال ۷۱ مربوط می‌باشد که ۳۰هزار نفر از نزدیک این بازی را مشاهده کردند. بازی دوستانه منتخب آذربایجانشرقی و آلمان شرقی نیز یکی از پرتماشاگرترین بازی‌ها در این استادیوم بوده است.


  بازی‌های بین‌المللی
  چند بازی بین‌المللی در این ورزشگاه انجام گرفته است که از آن جمله می‌توان به دیدار تیم ملی ایران با کویت در سال ۷۵ و بازی‌های مقدماتی جام‌جهانی ۲۰۰۲ با حضور تیم‌های ایران، گوام و تاجیکستان اشاره نمود.


  تجمعات سیاسی
  این ورزشگاه از آن‌جا که در مرکز شهر تبریز واقع شده است، در هنگام سفرهای مقامات کشوری محل دیدارهای مردمی می‌باشد.

   
   

  لینک ها

  امکانات

  RizVN Login

  ثبت نام

  download 2 

  راهنمای ثبت نام در دانشنامه

  - شما در ابتدا به عنوان یک کاربر ثبت نام مینمایید و اطلاعات کاربری خود را وارد میکنید.

   

  - نام کاربری شما حتما کد ملی شما می باشد.

   

  - بعد از ثبت نام و دریافت ایمیل یا کد تایید از طریق تلفن همراه خود میتوانید وارد پورتال شده و درمنوی دانشنامه بخش ثبت در داشنامه بر حسب تخصص و رسته ی کاری خود ثبت نام نمایید.

   

  - بعد از ثبت نام در دانشنامه باید منتظر تایید مدیر پورتال باشید تا اطلاعات شما در قسمت مربوطه بر روی پورتال قرار گیرد 

   

   

   

   

   

  footbalit anjoman

  انجمن فوتبالیت ایران

  حضور تمامی فوتبالی های ایران در این انجمن

  شما هم بپیوندید